Η θεραπευτική Μονάδα Εξαρτημένων Ατόμων «ΘΕΜΕΑ» σε συνεργασία με την Υπηρεσία Ανθρώπινου Δυναμικού (ΥΑΔ) του Πανεπιστημίου Κύπρου μέσα στα πλαίσια των εκδηλώσεων κατά των εξαρτήσεων, διοργανώνουν από κοινού το 2ο Ετήσιο Τουρνουά Μίνι Ποδοσφαίρου (Ποδόσφαιρο Σάλας) την Πέμπτη 10 Ιουνίου 2010 στις Αθλητικές εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Κύπρου. Το τουρνουά θα διεξαχθεί με συμμετοχή ομάδων από τον χώρο των τοξικοεξαρτήσεων και εθελοντικών οργανώσεων και την ομάδα διοικητικού προσωπικού του Πανεπιστήμιου Κύπρου. Η διοργάνωση τελεί υπό την αιγίδα του Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκών Υποθέσεων, Καθηγητή Κώστα Χριστοφίδη ο οποίος και θα απονέμει το κύπελλο και μετάλλια στην νικήτρια ομάδα. Όλο το προσωπικό είναι ευπρόσδεκτο να παρακολουθήσει τους αγώνες οι οποίοι θα αρχίσουν στις 19:00.