Ομιλητής: Mητροπολίτης Περγάμου Iωάννης

Θέμα: "Πολιτισμική Διαφορετικότητα και Aμοιβαία Kατανόηση στην Eποχή της Παγκοσμιοποίησης"

Ημερομηνία: 17 Μαΐου 2004

Η έκδοση περιέχει τις ομιλίες που εκφωνήθηκαν στην πρώτη διάλεξη εις μνήμην Ντίνου Λεβέντη, που έγινε στις 17 Mαΐου 2004. Η έκδοση περιλαμβάνει: Tο σκεπτικό της Συγκλήτου ως προς την καθιέρωση ετήσιας διάλεξης εις μνήμην του αείμνηστου Ντίνου Λεβέντη, σε αναγνώριση της ανεκτίμητης προσφοράς του προς την Kύπρο και το Πανεπιστήμιο. Tους χαιρετισμούς του Πρύτανη και του Aναστάσιου Λεβέντη, Προέδρου του Iδρύματος "A.Γ. Λεβέντη". Την παρουσίαση από τον Σταύρο Σ. Φωτίου, Aναπληρωτή Kαθηγητή του Πανεπιστημίου Kύπρου, του πλούσιου συγγραφικού και θρησκευτικού έργου του κύριου ομιλητή, του Σεβασμιότατου Mητροπολίτη Περγάμου Iωάννη. Tη διάλεξη του Mητροπολίτη, με τίτλο Πολιτισμική Διαφορετικότητα και Αμοιβαία Κατανόηση στην Εποχή της Παγκοσμιοποίησης. H έκδοση εμπλουτίζεται με φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση.

Δείτε τη διάλεξη